Pazar , 26 Mart 2017

YPG’nin Kanadalı Savaşçısı Antonio Tassone Yaşamını Yitirdi

YPG’den yapılan resmi açıklamada, “Kanadalı YPG gönüllüsü Nazzareno Antonio Tassone, Rakka operasyonu kapsamında IŞİD’li teröristlerle savaşırken hayatını kaybetmiştir” dendi.

Sputnik’te yer alan habere göre, Kanada doğumlu Tassone’nin, İngiltere vatandaşı Ryan Lock’le aynı operasyonda hayatını kaybettiği kaydedilirken, YPG’ye katılan iki yabancı gönüllünün de ölüm tarihinin 21 Aralık olduğu ifade edildi.

IŞİD’e karşı savaşmak için Suriye’ye giderek YPG’ye katılan Kanadalı gönüllü Nazzareno Antonia Tassone’nin Rakka’nın IŞİD’den geri alınması için düzenlenen operasyonda hayatını kaybettiği belirtildi.

Başkent Ottawa doğumlu olan Tassone, YPG saflarında IŞİD’e karşı savaşırken ölen ikinci Kanadalı oldu. Eski bir Kanada askeri olan John Gallagher da, Kasım 2015’te IŞİD’in düzenlediği bir intihar saldırısında hayatını kaybetmişti. Suriye’de IŞİD’e karşı Kürt gruplarla birlikte savaşırken hayatını kaybeden yabancıların sayısının 20’den fazla olduğu düşünülüyor.

Okumadan Geçme

Mustafa Peköz yazdı: Rusya’nın Afrin hamlesi ve İdlip operasyonu

Suriye savaşının en kapsamlı ve kritik hamleleri yapılmaya başlandı. Münbiç ittifakının merkezinde politik olarak PYD, askeri olarak da YPG/YPJ bulunuyor. Ankara’nın Münbiç’e yönelik askeri operasyon yapacağını açıklamasının üzerinden 24 saat geçmeden, ABD-Rusya-PYD-Esad güçleri arasında bir ittifak oluştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

'