Pazar , 26 Mart 2017

Yazar

Mustafa Peköz yazdı: Rusya’nın Afrin hamlesi ve İdlip operasyonu

Suriye savaşının en kapsamlı ve kritik hamleleri yapılmaya başlandı. Münbiç ittifakının merkezinde politik olarak PYD, askeri olarak da YPG/YPJ bulunuyor. Ankara’nın Münbiç’e yönelik askeri operasyon yapacağını açıklamasının üzerinden 24 saat geçmeden, ABD-Rusya-PYD-Esad güçleri arasında bir ittifak oluştu.

Haberi Oku

Rakka’nın Kürtler için önemi nedir?

Rakka şehri, 2 yıldan fazladır, Kürtler gibi, dünyanın da gündemindedir. Rakka Suriye içi savaşının 2. Yıldönümünün arefesinde 4 Mart 2013 tarihinde TC, Katar ve Arabistan destekli çeteler tarafından işgal edildi. Çetelerin eline geçen ilk büyük şehir Rakka’dır. O günden sonra bir kaç defa el değiştirdi. Ancak 14 Ocak 2014 tarihinden bu yana DAIŞ çetelerinin işgali altındadır.

Haberi Oku

16 Nisan’dan sonrası ne olacak?

16 Nisan'a dair senaryoları ilginç kılan 'Hayır'ın çok etkili bir güç olarak ortaya çıktığının görülmesidir. Film, planlandığı gibi devam etmemiş, yapımcının, Erdoğan'ın hesapları tutmamıştır

Haberi Oku

35 yıldır yanan 3 kibrit

Bütün Newroz alanlarından ajanslara, sosyal medya hesaplarınıza düşmüş fotoğraflara iyi bakın Kawa’nın yaktığı ateşin yanıbaşında gencecik bir devrimcinin, Mazlum’un yaktığı 35 yıldır sönmeyen 3 kibriti de göreceksiniz.

Haberi Oku

Memed Drewş yazdı: Amed Newroz’u ve anlamı

Günlerdir dostun da düşmanın da gözü Amed’deydi. Biz Amed’in yine Amedliğini yapacağından kuşkumuz yoktu. Wan, Colemerg, Batman, Cizre ve diğer yerlerde insanlar Newroz alanına giderken aklı Amed’deydi.

Haberi Oku

92 Cizre Newroz’undan Bugüne

Kürt halkının ortak hafızasının içinde hem tarihsel ve kültürel bir değeri olan hemde son 26 yıla damgasını vuran Newroz kutlamaları, bu kutlamaların da özelinde unutulmayanlardan ve asla unutulmayacak olan 92 Cizre Newrozu bulunmaktadır.

Haberi Oku
'