Perşembe , 23 Mart 2017

AKP’li Soylu’dan flaş iddia: Erdoğan’ın uçağını düşürün talimatını ABD verdi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Devlet terör örgütünden intikam almazsa devlet olmaz. Bize akıl öğretmesinler” dedi.

Sol Haber Portalı’nın haberine göre, Antakya Kültür Merkezi’nde düzenlenen AKP İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Şunu söylemek istiyorum birileri akıl veriyor ya, diyor ya ‘Devlet adamı intikam demez’ diye. Evet devlet devlete intikam, devlet milletine intikam elbetteki söylemez, ama bir şey söyleyeyim. Devlet terör örgütünden intikam almazsa devlet olmaz. Bize akıl öğretmesinler ve şu çok nettir bunları her birimiz gönlümüzde, vicdanımızda ve aklımıza eritiyoruz ve geleceğe umutla bakıyoruz” dedi.

Haziran Direnişi’nin, “Türkiye’de önemli atılımlar yapıldığı, ekonomik gelişmelerin yaşandığı bir dönemde meydana geldiğini” iddia eden Soylu, ardından 17-25 Aralık ve 6-7 Ekim olaylarının yaşandığını öne sürdü.

Soylu şöyle devam etti:

“Baktılar ki yüzde 50 alan AK Parti’yi iktidardan uzaklaştıramayacağız, alçak ve hain bir darbe girişimine ev sahipliği yaptılar. Biz neyin ne olduğunu biliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın uçağı kalktığı an, oradan havadan onun koordinatlarının ABD’den nereden verildiğini, yani bir talimatla beraber ‘Siz Cumhurbaşkanı’nın uçağını düşürün, gereğini yerine getirin’ diye onun koordinatlarını kimlerin verdiğini, nasıl ve ne şekilde hangi sonucu arzu etmek istediklerini hepsini biliyoruz. Kiminle mücadele ettiğimizi biliyoruz. PKK denen bir çeteyle beraber, bir alçakça terör örgütüyle beraber sadece onunla mücadele ettiğimiz hiç kimse zannetmesin. Onun arkasında kimlerin olduğunu, DEAŞ denen örgütün arkasında kimlerin olduğunu, FETÖ denen örgütün arkasında kimlerin olduğunu, onların o büyük gölgelerinden korkmadığımızı herkesin bilmesini istiyoruz.”

Okumadan Geçme

Flynn-AKP İlişkisi ABD’de mercek altında

Donald Trump’ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’in Rusya ve Türkiye’yle temaslarına ilişkin bilgi istendi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

'